Paieška
Reklama

Pradžia Straipsniai Šventės Stresas prieš Kalėdas. Patarimai kaip šventes sutikti ramiai

Stresas prieš Kalėdas. Patarimai kaip šventes sutikti ramiai

2012-12-05 11:33:33
Stresas prieš Kalėdas. Patarimai kaip šventes sutikti ramiai

 

Švenčių laukimas, kaip ir pačios šventės, neretai sukelia daug streso. Galbūt keli patarimai padės to išvengti ir Kalėdas sutikti ramiai.

Kad namuose nekiltų gaisras
Specialistai pataria, iki puošiant kirstą eglutę laikyti ją lauke ar balkone, tuomet jos spygliai ilgiau nebyrės. Pagal seną lietuvių tradiciją namuose eglutė turėtų būti puošiama tik Kūčių popietę. Galite eglutę įstatyti į indą su vandeniu ir kasdien patikrinti, ar inde netrūksta vandens. Kad eglutė  geriau gertų vandenį, šiek tiek įpjaukite kamieno žievę.

Nestatykite eglutės arti šilumą skleidžiančių daiktų (pavyzdžiui, radiatorių, krosnį, šildytuvų) ir atviros ugnies (pavyzdžiui, židinio). Geriausia vieta – kambario pakraštyje, tada eglutė  mažiau kliudys, niekas jos nenuvers ir niekas nenukentės. Beje, eglutę būtinai pritvirtinkite, kad ji negriūtų (galite plona virvele ar viela pririšti prie stabilaus daikto).

Jeigu namuose turite mažų vaikų, naminių gyvūnėlių, stenkitės ant eglutės nekabinti dūžtančių žaisliukų. Jeigu jums vis tiek norisi būtent tokių, pritvirtinkite žaisliukus taip, kad nenukristų ir nesudužtų.

Kad namuose nekiltų gaisras, eglutę puoškite mažomis specialiai tam skirtomis lemputėmis, kurios nekaista. Prieš dėdami lempeles ant eglutės, būtinai patikrinkite, ar lemputės neperdegusios, ar nenutrūkę laidai. Eidami miegoti ar ilgesniam laikui išeidami iš kambario, išjunkite lemputes.

Jokiu būdu nedeginkite žvakių ir šaltųjų ugnelių ant papuoštos eglutės arba šalia jos. Netgi dirbtinės  eglutės labai greitai gali užsidegti ir sukelti gaisrą.

Koks gi šventinis vakaras be sielą šildančios žvakių liepsnos. Panirę ir jaukią atmosferą, nepamirškite, kad žvakes statyti reikėtų į nedegančias ir tvirtai stovinčias žvakides. Išeidami iš kambario ar eidami miegoti, nepalikite degančių žvakių.

Kur dėti maisto likučius?

Lietuvių šventės be gausaus vaišėmis nukrauto stalo su balta mišraine, silke pataluose ir dideliu tortu beveik neįsivaizduojamos. Aišku, kad per šventes visko suvalgyti neįmanoma. Nesuvalgytą maistą laikykite tik šaldytuve, tačiau neužmirškite, kad gana pavojinga ilgai laikyti mišraines, ypač su majonezu.

Maisto gaminimas ir gausus būrys žmonių namuose gali sukelti nemalonių kvapų namuose. Pasirūpinkite, kad namai būtų vėdinami. Geriausia įvairiose vietose uždegti žvakių, nes jų liepsna sugeria kvapus. Nuo tabako tvaiko jus išvaduos ir ant radiatoriaus padėtas indelis su levandų aliejumi.

Per šventes jūsų indaplovė darbuojasi intensyviau nei paprastai. Ant jos sienelių lieka  prilipusių nemalonų kvapą skleidžiančių maisto likučių. Išimkite filtrą ir nuplaukite jį karštu muiluotu vandeniu. Prieš dėdami nešvarius indus į indaplovę išvalykite iš jų visus maisto likučius.

Pasirodo, Briuselio kopūstų kvapas virtuvėje išlieka ilgiausiai. Atidarykite langą, kad jis greičiau išgaruotų. Jeigu troškinate paprastus ar Briuselio kopūstus, ant puodo užmeskite juodos duonos
plutą.

Alkoholis ir riebus maistas gali būti nemalonaus burnos kvapo priežastis. Valykite dantis  dukart per dieną ir skalaukite specialiu skysčiu. Bet prisiminkite štai ką: jei tame skystyje yra  alkoholio, jis užmaskuos nemalonų kvapą tik laikinai, o blogas kvapas dar labiau sustiprės,  nes nuo tokio skalavimo skysčio išdžius burnos gleivinė.
Gairės: Kalėdos, šventinis stresas, maistas po švenčių, alkoholiniai gėrimai
Šaltinis: Grynas.lt
Tavo komentaras
Vardas:
El. paštas: Nerodamas viešiai
Tavo komentaras apie šį receptą:
Išsiųsti

Panašūs straipsniai

„Bijola“ cukrainės rekomendacijos Velykų stalo dekoravimui
„Bijola“ cukrainės rekomendacijos Velykų stalo dekoravimui
Velykos – didžiausia pavasario šventė. O kaip žinome, Šventė – tai ne kasdieniškas, visuomeniškas tam tikro įvykio, datos ar individualios datos, ryškaus gamtos virsmo paminėjimas.
Skaityti daugiau
Verbų (palmių) sekmadienis
Verbų (palmių) sekmadienis
Verbų sekmadienis - tai pavasario šventė, rengiama paskutinį sekmadienį prieš Velykas. Daugelyje Europos šalių ji vadinama Palmių sekmadieniu. Iki šiol Lietuvoje katalikai nepamiršta gilių tradicijų, šven...
Skaityti daugiau
Visi naujausi receptai
Sudėtingumo lygis
Reklama

Reklama
Reklama


© 2010-2023 Ragauk.lt receptai - teisės saugomos. Reklama portale - [email protected]