
Švenčių laukimas, kaip ir pačios šventės, neretai sukelia daug streso. Galbūt keli patarimai padės to išvengti ir Kalėdas sutikti ramiai.
Nestatykite eglutės arti šilumą skleidžiančių daiktų (pavyzdžiui, radiatorių, krosnį, šildytuvų) ir atviros ugnies (pavyzdžiui, židinio). Geriausia vieta – kambario pakraštyje, tada eglutė mažiau kliudys, niekas jos nenuvers ir niekas nenukentės. Beje, eglutę būtinai pritvirtinkite, kad ji negriūtų (galite plona virvele ar viela pririšti prie stabilaus daikto).
Jeigu namuose turite mažų vaikų, naminių gyvūnėlių, stenkitės ant eglutės nekabinti dūžtančių žaisliukų. Jeigu jums vis tiek norisi būtent tokių, pritvirtinkite žaisliukus taip, kad nenukristų ir nesudužtų.
Kad namuose nekiltų gaisras, eglutę puoškite mažomis specialiai tam skirtomis lemputėmis, kurios nekaista. Prieš dėdami lempeles ant eglutės, būtinai patikrinkite, ar lemputės neperdegusios, ar nenutrūkę laidai. Eidami miegoti ar ilgesniam laikui išeidami iš kambario, išjunkite lemputes.
Koks gi šventinis vakaras be sielą šildančios žvakių liepsnos. Panirę ir jaukią atmosferą, nepamirškite, kad žvakes statyti reikėtų į nedegančias ir tvirtai stovinčias žvakides. Išeidami iš kambario ar eidami miegoti, nepalikite degančių žvakių.
Lietuvių šventės be gausaus vaišėmis nukrauto stalo su balta mišraine, silke pataluose ir dideliu tortu beveik neįsivaizduojamos. Aišku, kad per šventes visko suvalgyti neįmanoma. Nesuvalgytą maistą laikykite tik šaldytuve, tačiau neužmirškite, kad gana pavojinga ilgai laikyti mišraines, ypač su majonezu.
Maisto gaminimas ir gausus būrys žmonių namuose gali sukelti nemalonių kvapų namuose. Pasirūpinkite, kad namai būtų vėdinami. Geriausia įvairiose vietose uždegti žvakių, nes jų liepsna sugeria kvapus. Nuo tabako tvaiko jus išvaduos ir ant radiatoriaus padėtas indelis su levandų aliejumi.
Pasirodo, Briuselio kopūstų kvapas virtuvėje išlieka ilgiausiai. Atidarykite langą, kad jis greičiau išgaruotų. Jeigu troškinate paprastus ar Briuselio kopūstus, ant puodo užmeskite juodos duonos
plutą.