
Tikriausiai kiekvienas gerai pamena kokia skani ir kvapni yra šviežių mėtų arbata. Iš tiesų mėta yra ne tik skani ir aromatinga, bet turi ir begalę gydomųjų savybių. Tad sužinokime kokių negalavimų galime išvengti gerdami šią nuostabią arbatą.
Mėtų galia ir nauda:
- Mėtos pasižymi raminamosiomis, nuskausminamosiomis ir antiseptinėmis savybėmis. Jo sudėtyje yra mentolio, kuris sutraukia odos paviršiuje esančias kraujagysles ir išplečia esančias giliau. Todėl labai tinka tiems, kurie kenčia galvos skausmus.
- Mėtų nuoviras ypač naudingas, sergant hepatitu, inkstų akmenlige, tulžies pūslės ligomis
- Vonių ir kompresų pavidalu jos naudojamos odos ir gleivinės susirgimam gydyti (seborėja, atopinis dermatitas, periodontitas). Taip pat manoma, jog mėtos padeda išvengti vėžinių susirgimų.
- Išbandykite mėtų voneles: 50 g mėtų lapų užpilkite litru vandens, pavirkite 1–2 minutes ir supilkite į vonią. Ji pagelbės gydant pažeistą odą, nuo alerginių bėrimų, niežulio, skrofuliozės. Mėtų vonios labai tinka jautriems vaikams ir veikia raminančiai.
- Užpilkite 2 arbatinius šaukštelius džiovintų mėtų stikline verdančio vandens ir palauksite pusvalandį, pasidarysite puikų raminamąjį antpilą. Gerkite jį po trečdalį stiklinės 3–4 kartus per dieną. Šviežių lapelių arbatą patartina gerti tiems, kurių aukštas kraujospūdis. Nerekomenduojama gerti mėtų nuovirą turintiems žemą arterinį spaudimą.
- Eteriniu mėtų aliejumi tepamos vabzdžių įkąstos vietos, žaizdos, sudirgimai. Jei skauda galvą ar kankina migrena, įtrinkite juo smilkinius, jei labai skauda dantį – lašelis eterinio aliejaus nuima ar bent palengviną skausmą.
- Susirgus sloga, bronchitu, angina, faringitu patariama gerti mėtų antpilo: 2 šaukštus mėtų užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, uždenkite ir palikite 20 minučių nusistovėti, paskui nukoškite. Antpilą galite paskaninti medumi. Gerkite šilto antpilo po pusę ar trečdalį stiklinės 2-3 kartus per dieną 15 minučių prieš valgį. Gydymas bus veiksmingesnis, jei šiuo šiltu antpilu skalausite Ir gerklę.