Paieška
Reklama

Stebuklingoji mėta

2014-09-10 14:34:15
Stebuklingoji mėta

Tikriausiai kiekvienas gerai pamena kokia skani ir kvapni yra šviežių mėtų arbata. Iš tiesų mėta yra ne tik skani ir aromatinga, bet turi ir begalę gydomųjų savybių. Tad sužinokime kokių negalavimų galime išvengti gerdami šią nuostabią arbatą.

 

Mėtų galia ir nauda:

  •  Mėtos pasižymi raminamosiomis, nuskausminamosiomis ir antiseptinėmis savybėmis. Jo sudėtyje yra    mentolio, kuris sutraukia odos paviršiuje esančias kraujagysles ir išplečia esančias giliau. Todėl labai tinka tiems, kurie kenčia galvos skausmus.
  • Mėtų nuoviras ypač naudingas, sergant hepatitu, inkstų akmenlige, tulžies pūslės ligomis
  • Vonių ir kompresų pavidalu jos naudojamos odos ir gleivinės susirgimam gydyti (seborėja, atopinis dermatitas, periodontitas). Taip pat manoma, jog mėtos padeda išvengti vėžinių susirgimų.
  •  Išbandykite mėtų voneles: 50 g mėtų lapų užpilkite litru vandens, pavirkite 1–2 minutes ir supilkite į vonią. Ji pagelbės gydant pažeistą odą, nuo alerginių bėrimų, niežulio, skrofuliozės. Mėtų vonios labai tinka jautriems vaikams ir veikia raminančiai.
  • Užpilkite 2 arbatinius šaukštelius džiovintų mėtų stikline verdančio vandens ir palauksite pusvalandį, pasidarysite puikų raminamąjį antpilą. Gerkite jį po trečdalį stiklinės 3–4 kartus per dieną. Šviežių lapelių arbatą patartina gerti tiems, kurių aukštas kraujospūdis. Nerekomenduojama gerti mėtų nuovirą turintiems žemą arterinį spaudimą.
  • Eteriniu mėtų aliejumi tepamos vabzdžių įkąstos vietos, žaizdos, sudirgimai. Jei skauda galvą ar kankina migrena, įtrinkite juo smilkinius, jei labai skauda dantį – lašelis eterinio aliejaus nuima ar bent palengviną skausmą.
  • Susirgus sloga, bronchitu, angina, faringitu patariama gerti mėtų antpilo: 2 šaukštus mėtų užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, uždenkite ir palikite 20 minučių nusistovėti, paskui nukoškite. Antpilą galite paskaninti medumi. Gerkite šilto antpilo po pusę ar trečdalį stiklinės 2-3 kartus per dieną 15 minučių prieš valgį. Gydymas bus veiksmingesnis, jei šiuo šiltu antpilu skalausite Ir gerklę.
Gairės: mėtos, gydomoji mėtų galia, gydomosios žolės, mėtų nauda
Tavo komentaras
Vardas:
El. paštas: Nerodamas viešiai
Tavo komentaras apie šį receptą:
Išsiųsti

Panašūs straipsniai

Kavos teigiamos ir neigiamos savybės
Kavos teigiamos ir neigiamos savybės
Kava - tai vienas populiariausių gėrimų visame pasaulyje. Kas dieną suvartojama daugiau nei 5 milijardai puodelių. Daugelis neįsivaizduoja savo ryto be kavos puodelio. Bet ar kavą vartoti sveika? Daug mok...
Skaityti daugiau
Karštos dienos pusryčiai
Karštos dienos pusryčiai
Pusryčiai būtini - sako dietologai. Tačiau kai už lango didelė kaitra, rodos, net ir menkiausias kąsnis stringa burnoje. Pateikiame kelis sveikų ir lengvų pusryčių variantus.
Skaityti daugiau
Mitai apie mitybą
Mitai apie mitybą
Kartais po sunkių darbų norisi imti šaukštą į rankas ir pavalgius vėl pajutus energijos antplūdį, imtis ne....
Skaityti daugiau
Visi naujausi receptai
Sudėtingumo lygis
Reklama

Reklama




Reklama


© 2010-2023 Ragauk.lt receptai - teisės saugomos. Reklama portale - [email protected]