Paieška
Reklama

Pradžia Straipsniai Sveika mityba Produktai, kuriuos mums dovanoja vasara

Produktai, kuriuos mums dovanoja vasara

2013-07-08 17:39:28
Produktai, kuriuos mums dovanoja vasara

Vasara nuostabus metas ne tik poilsiauti ir pramogauti, bet ir pagerinti sveikatą, bendrą organizmo būklę. Taigi kokias dovanas mums atneša vasara ir kuo jos svarbios mūsų sveikatai...

Mėlynės. Juose  esantys vitaminai C ir E veikia kaip antioksidantai, neutralizuojantys laisvuosius radikalus organizme. Karotinas ir vitaminas C palaiko kraujagyslių elastingumą, B grupės vitaminai dalyvauja nervinių ląstelių metabolizme, jau minėtas vitaminas A būtinas ne tik geram regėjimui, bet ir gerina odos, plaukų, nagų būklę. Be to, mėlynės didina dopamino kiekį smegenyse, o šis labai svarbus koordinacijai, judėjimui. Padidėjus jo kiekiui, išsiskiria augimo hormonas, padedantis atsinaujinti kūno ląstelėms.

Avietės. Šiose uogose gausu ląstelienos. Ląsteliena būtina geram virškinimui ir žarnyno darbui. Jeigu per dieną suvartojate 2 000 kalorijų, tai sveikiausia būtų į savo dietą įtraukti 16 g ląstelienos, tad apie 300 g aviečių. Avietėsė taip pat nemažai pektino, kuris sumažina kenksmingo cholesterolio koncentraciją kraujyje. Pektinas ir ląsteliena puikus produktas turintiems virškinamojo trakto problemų ar žmonėms norintiems sulieknėti.

Kukurūzai. Nors lietuviams nėra įprasta auginti ir  valgyti kukurūzus, tačiau vasarai įpusėjus derėtų žinoti, jog kukurūzai labai naudingi, o vasarą ypač svarbūs mūsų organizmui. Kukurūzuose yra dviejų svarbių antioksidantų - liuteino bei zeaksantino. Šios medžiagos apsaugo mūsų akis nuo keksmingų saulės spindulių, tad veikia panašiai, kaip apsaugai skirtos priemonės nuo  saulės. Patys antioksidantai padeda atitolinti amžinės geltonosios dėmės degeneraciją. Tai pokyčiai senėjant, kurie įvyksta šviesai jautriausios centrinės tinklainės dalyje, dėl jų blogėja centrinis regėjimas. 

Trešnės. Gardžias trešnes vasarą kertame ir be papildomų paskatinimų, ar ne? Labai gerai! Trešnėse esantys antocianinai padeda greičiau deginti riebalus ir slopina jų kaupimąsį kūne. Trešnėse taip pat yra medžiagų, kurios gerina miego kokybę bei slopina raumenų skausmus. 

Arbūzai. Arbūzuosegausu likopeno, kuris apsaugo mūsų odą. Tikriausiai žinote ir tai, kad arbūzai sudaryti beveik vien iš vandens - juose vandens net 92%. Taigi tai puiki priemonė drėkinti organizmą ir palaikyti normalią kūno temperatūrą, neperkaisti. Ląsteliena ir šiek tiek cukraus padės palaikyti normalų cukraus kiekį kraujyje, o tai užtikrina gerą nuotaiką, padeda išvengti liguisto potraukio saldumynams. 

 

Tavo komentaras
Vardas:
El. paštas: Nerodamas viešiai
Tavo komentaras apie šį receptą:
Išsiųsti

Panašūs straipsniai

Ar sunku tapti vegetaru?
Ar sunku tapti vegetaru?
Apie vegetarizmą kalbama nelabai plačiai, nes didžioji mūsų visuomenės dalis yra mėsėdžiai. Mokslas sako, kad vegetarizmas yra ne tik mitybos, bet ir gyvenimo būdas. Žmogus, pradėjęs maitintis tik augalin...
Skaityti daugiau
Kokį obuolį valgyti?
Kokį obuolį valgyti?
Nuo seno sakoma, kad maistas, išaugintas šimto ar dviejų šimtų kilometrų atstumu nuo tos vietos, kur gyveni, yra pats sveikiausias. Kodėl? UAB „Dembavos sodai“ direktorės ir buvusios ilgametės Lietuvos ve...
Skaityti daugiau
Karštos dienos pusryčiai
Karštos dienos pusryčiai
Pusryčiai būtini - sako dietologai. Tačiau kai už lango didelė kaitra, rodos, net ir menkiausias kąsnis stringa burnoje. Pateikiame kelis sveikų ir lengvų pusryčių variantus.
Skaityti daugiau
Visi naujausi receptai
Sudėtingumo lygis
Reklama

Reklama
Reklama


© 2010-2021 Ragauk.lt receptai - teisės saugomos. Reklama portale - [email protected]