Paieška
Reklama

Pradžia Straipsniai Įdomybės Praktiški acto panaudojimo būdai

Praktiški acto panaudojimo būdai

2015-05-25 17:28:31
Praktiški acto panaudojimo būdai
Actas – ne tik nepakeičiamas produktas virtuvėje, bet ir labai naudingas buityje. Dalinamės patarimais, kurie padės palengvinti Jūsų gyvenimą!
 
Nuo spuogų. Šaukštelį druskos sumaišykite su 3 šaukšteliais acto. Pamirkykite į skystį vatos tamponėlį ir juo patrinkite spuogus. Po pusvalandžio nuplaukite veidą drungnu vandeniu.
 
Vamzdžių naikinimui. Periodiškai (net jeigu vamzdžiai ir neužsikimšę) paberkite sodos ir užpilkite actu. Palikite pusvalandžiui ar valandai ir nuplaukite vandeniu. Galite supilti ir virdulį verdančio vandens - vamzdžiai neužsikimš ir nereikės pirkti brangių priemonių ir leisti pinigų santechniko paslaugoms.
 
Keptuvių ir puodų valymui. Pridegė  puodas ar keptuvė? Pabarstykite sodos, minutėlę pakaitinkite ant ugnies ir įpilkite acto. Dar šiek tiek viską pakaitinkite - visi pridegę maisto likučiai atšoks ir nereiks nuobodžiai gremžti.
 
Piktžolių naikinimui. Jeigu prie namo ar sode yra grįstas takelis, greičiausiai atsibosta kovoti su tarp plytelių ar akmenėlių tarpuose vis želiančiomis piktžolėmis. Į butelį su purkštuku pripilkite acto ir periodiškai tas žoles nupurkškite – jos greitai nudžius ir nebesidaugins.
 
Gyvūnų priežiūra. Kates ir šunis dažnai kankina niežinčios ir apnašomis apsitraukusios ausys, ypač jei auginate tokį keturkojį nulėpusiomis ausimis kaip retriveris. Praskieskite actą santykiu 1:4 ir leiskite mišiniui susigerti į audinio skiautę. Tada šiuo skudurėliu išvalykite augintinio ausų vidų.
Katėms atbaidyti. Jeigu po jūsų sodą slankioja katės, užpilkite acto mėgstamiausiose jų tualeto vietose – katės labai nemėgsta acto kvapo!
 
Indų ir indaplovių plovimui. Indaplovėje actas gali atlikti dvi puikias funkcijas. Pirma, jis gali būti naudojamas kaip pigi ir efektyvi skalavimo priemonė, suteikianti spindesnio jūsų lėkštėms, stiklinėms ir kitiems indams. Antra, jis gali padėti išplauti pačią indaplovę. Kartą per metus (ar dažniau, jei jūsų vanduo kietas) supilkite puodelį acto į tuščią indaplovę ir paleiskite trumpąjį plovimo režimą. Actas ištirpdys muilo sankaupas bei susikaupusias kalkes, kurios gali gadinti indaplovės mechanizmus.
 
Automobilio priežiūrai. Actą galite naudoti ne tik automobilio stiklams plauti, bet ir nemaloniems kvapams automobilio salone pašalinti. Norėdami, kad jūsų priekinis stiklas spindėtų, acto netgi galite įpilti į langų valymo bakelį, o žiemos metu galite plauti stiklus praskiestu actu, kad jie neužšaltų. Taip pat actu galite nuvalyti ir pasenusius lipdukus nuo buferio. Tam naudokite neskiestą actą ir, jei reikės, pakartokite valymą kelis kartus.
 
Gėlių gyvenimui prailginti. Įpilkite į vandenį kelis šaukštus acto ir įberkite šiek tiek cukraus.
 
Neutralizuoja kvapus. Jeigu eksperimentai virtuvėje pasibaigė bjauriu degėsių kvapu, atskirame inde užvirinkite šiek tiek acto - virdamas jis sugers kvapus, o paties acto kvapas greit išsisklaidys. Puikiausiai veikia ir dubenėlis su actu - jį tereikia pastatyti kambaryje, kuriame tvyro nemalonus kvapas,o po dienos kvapo neliks! Idealiai tinka, jeigu patalpoje buvo prirūkyta.
 
Dėmių valiklis. Actu galima valyti ant rūbų atsiradusias dėmes. Apibarstykite jas soda ir apipurkškite ar pašlakstykite actu. Tegul viskas paburbuliuoja. Tuomet drabužį paprastai išskalbkite.
 
Keraminių plytelių valymas actu. Dauguma žmonių, pamatę nešvarias keramines plyteles ar jų tarpų glaistą, griebiasi baliklio. Tačiau actas ne tik efektyviai nuvalo ir išbalina plyteles bei jų tarpus, bet ir yra daug saugesnis negu chloro turinčios priemonės (ypač tuose namuose, kurie nėra prisijungę prie miesto kanalizacijos sistemos ir turi nuosavus kanalizacijos šulinius, į kuriuos balikliai niekada neturėtų patekti). Virtuvėje ar vonioje tiesiog apipurškite neskiestu actu plyteles bei jų tarpus ir palikite įsigerti mažiausiai vieną valandą. Po to nušveiskite paviršių kempine.
 
Actas ir skalbiniai. Skalbiant actą galima panaudoti tiek daug būdų, jog dažnai jo butelis net laikomas vonios kambaryje šalia kitų priemonių. Keletas šaukštų acto puikiausiai suminkštins audinius, dėl kvapo tikrai nereikia jaudintis - drabužiams išdžiūvus kvapo neliks. Tai ideali priemonė, kuri, beje, nesukelia jokios alergijos. Norėdami iš audinių pašalintipomidorų padažo, žolės,  garstyčių ar pažastų prakaito dėmes, prieš skalbiant suvilgykite išsitepusias vietas actu. Mirkymas acte padės sugrąžinti drabužiams baltumą. Be to, į skalbimo mašinos skalavimo skyrių įpiltas actas suardys skalbimo priemonės likučius ir jūsų skalbiniai bus  minkštesni bei gaivesni.
 
Actas  pašalina pelėsių kvapą iš drėgnų rankšluosčių. Jei skalbiate drabužius skalbimo mašina, pakanka vieno puodelio acto. Pastaba: nemaišykite acto su chloro balikliu! Šioms medžiagoms sureagavus, gali išsiskirti nuodingos chloro dujos! 
 
Kalkių šalinimas. Jei jūsų unitazas, dušas ar praustuvė nuo kieto vandens pasidengė kalkių sluoksniu, actas jį nuvalys. Actas tinka bet kokiems daiktams valyti, jeigu jie užkalkėja nuo kieto vandens – lygintuvams, virduliams, dušo galvutėms, vandens maišytuvams ir kt. Tiesiog įpilkite acto į vidų arba valykite į actą pamerktu skudurėliu ir kalkės ištirps.
 
Acto ir druskos mišiniu galite nušveisti sidabro dirbinius, nerūdijančio plieno puodus bei įrankius su priemaišomis. Neskiestas actas gerai dezinfekuoja pjaustymo lenteles, ypač medines. Norėdami išvalyti mikrobangų krosnelę, tiesiog įpilkite į vandens dubenį šiek tiek acto ir kelias minutes jį pašildykite: po to lengvai nuvalysite priskretusius nešvarumus kempinėle.
 
Plaukams. Jeigu turite pleiskanų, actas gali būti vienas iš išsigelbėjimo būdų. Išsitrinkusios galvą šampūnu perpilkite plaukus stikline acto, po to išskalaukite vandeniu. Jeigu baiminatės dėl kvapo, į šiltą vandenį įmeskite kelias kardamono „dėžutes", palaukite, kol vanduo pritrauks kardamono kvapo ir perskalaukite juo plaukus.
 
Augintinių balutės. Actas - puiki priemonė panaikinti naminių gyvūnų šlapimo kvapą ir dėmes nuo kilimų. Valykite balutes mišiniu, kuriame lygiomis dalimis sumaišykite actą ir šaltą vandenį. Kelis kartus sudrėkinkite dėmę ir po to gerai perskalaukite.
Burnos ir gerklės skalavimui. Jei norite pašalinti nemalonų burnos kvapą, išskalaukite burną tokiu mišiniu: 1 šaukštelis druskos, 2 šaukšteliai acto ir 1 stiklinė šilto vandens.
Naminis odos kremas. Sumaišykite 1 šaukštelį obuolių acto ir 2 puodelius vandens. Į gautą mišinį mirkykite vatos diskelį ir įtrinkite savo odą kasdien – tai bus tarsi naminis odos kremas.
 
Gėlių auginimui. Jeigu dievinate  rododendrus, gardenijas ar azalijas, bet jūsų namų dirvožemis nėra pakankamai rūgštingas, galite situaciją pagerinti gėles kartais palaistydami 1 puodelio acto ir 4 litrų vandens mišiniu.
 
Sidabrui blizginti. Sumaišykite pusę puodelio  baltojo acto ir 2 šaukštus kepimo miltelių. Sidabro dirbinius palikite šiame mišinyje bent keletą valandų, išėmę nuvalykite ir išdžiovinkite.
 
Actas ir namų valymas. Actas yra vienas populiariausių pasaulyje universalių ekologiškų valiklių, kurį galima panaudoti įvairiems tikslams. Praskiestas actas puikiai nuvalys langus, medinį parketą, kilimų dėmes, židinio koklius, dušo užuolaidas, baldų apmušalus, čiužinius, medinius baldus (maišant su alyvuogių aliejumi), stiklo dirbinius. Iš esmės viską, kas yra jūsų namuose, galima nuvalyti actu. Pastaba: vienintelė išimtis yra marmuras ir kiti akmens paviršiai. Acto rūgštis gali visam laikui pažeisti jų paviršių, todėl acto jiems nenaudokite.
Lipdukų ir etikečių nulipinimui. Pasaugokite savo nagus – visus lipdukus ar etiketes galima nuplėšti naudojant actą. Tiesiog patrinkite acte pamirkytu skudurėliu, plaukite, kol actas įsigers - lipdukas turėtų lengvai nusilupti.
 
Dažytiems plaukams. Sumaišykite 1 puodelį baltojo acto ir 2 puodelius šalto vandens – šis mišinys leis dažytiems plaukams ilgiau išsaugoti savo spalvą.
 
 
Gairės: natūralios valymo priemonės, namų valymas be chemikalų, natūralūs valymo būdai, actas buityje
Tavo komentaras
Vardas:
El. paštas: Nerodamas viešiai
Tavo komentaras apie šį receptą:
Išsiųsti

Panašūs straipsniai

Žavūs auskarai (II)
Žavūs auskarai (II)
Ar Tavo dešinėje ausyje kabo "Coca-cola" buteliukas? O kas kairėje...
Skaityti daugiau
  ČIOP ČIOP stovykla vaikams „Ekskursija po Pasaulio skonius“
ČIOP ČIOP stovykla vaikams „Ekskursija po Pasaulio skonius“
Jau treti metai ČIOP ČIOP sėkmingai besirūpinantys, jog ateitis būtų skani ir augtų nauja šefukų karta, ir vėl skelbia vasaros stovyklą vaikams – „SKONIŲ STOVYKĖLĖ: Ekskursija po Pasaulio skonius“. Naujoj...
Skaityti daugiau
TOP 20 meno kompozicijų: aksesuarai ir maistas
TOP 20 meno kompozicijų: aksesuarai ir maistas
Ar norėtumėte nešioti avietinę rankinę? Tikriausiai ne, tačiau žiūrint į tokią iš karto norisi ją suvalgyti! Maistas patraukia mūsų akį ir įvairios jo kompozicijos gali tikrai nustebinti. Tuo įsitikinsite...
Skaityti daugiau
Visi naujausi receptai
Sudėtingumo lygis
Reklama

Reklama
Reklama


© 2010-2023 Ragauk.lt receptai - teisės saugomos. Reklama portale - [email protected]