Paieška
Reklama

Pradžia Straipsniai Patarimai Kaip pjaustyti svogūną

Kaip pjaustyti svogūną

2012-02-11 12:34:27
Kaip pjaustyti svogūną

Visos namų šeimininkės žino: jei reikia pjaustyti svogūną, akių makiažas bus sugadintas. Mat ašarų upeliai netrukus jį nuplaus.

Šių ašarų priežastis – svogūne esanti lakioji medžiaga, taip pat vadinama lakrimatoru (lot. lacrima – ašara), kuri dirgina akių gleivinę.
 
Tačiau yra tam tikrų gudrybių, kurios leidžia išvengti svogūninio ašarojimo. Siūlome Jums – 10 būdų, leidžiančių sumažinti lakrimatoro aktyvumą ir, žinoma, išdžiovinti ašarų upelius pjaustant svogūną.
Beje, ne visi šeimininkėms rekomenduojami patarimai yra veiksmingi – pastaruosius čia taip pat paminėsime.
 
1. Sušlapintas peilis. Kadangi lakrimatoras – vandenyje tirpi medžiaga, vanduo mažina šios lakios medžiagos koncentraciją ore. Pjaustydama daržoves šlapiu peiliu (nuolat jį iš naujo sudrėkindama), sumažinsite šios medžiagos dalelių išsiskyrimą iš svogūno, taigi akys liks sausos.
 
2. Vandens vonia. Jei reikia supjaustyti daug svogūnų – galite tai padaryti vandenyje. Pamerkite svogūną į platų indą su vandeniu ir jame supjaustykite. Garantuotai neišliesite nė vienos ašarėlės!
 
3. Veido prausimas. Jei prieš pjaustydama svogūną veidą nusiprausite vandeniu ir nenusišluostysite, tai lakrimatoras iki akių nepakils – nusės ant veido ir tiesiog ištirps drėgmėje.
 
4. Vanduo burnoje. Kai kurios šeimininkės tikina, jog jei pjaustydama svogūną į burną prisisemsite vandens – ašarų nebus. Kaip moksliškai paaiškinti tokį fenomeną, kol kas nėra aišku, bet išmėginti tikrai verta – o gal padės?
 
5. Ventiliatorius. Prie pjaustymo lentos galite pasistatyti ventiliatorių ir jį įjungti. Oro gūsis nupūs lakrimatorą į šalį. Tiesa, gali būti, kad tuo metu kitame kambaryje esantys jūsų namiškiai apsipils ašaromis.
 
6. Apsauginiai akiniai. O kodėl gi ne? Paslėpusi akis po nardymo ar kitais apsauginiais, glaudžiai priglundančiais akiniais, sukursite lakrimatorui mechaninį barjerą ir lakiosios dalelės nepateks į akis.
 
7. Žvakė. Ji saugo ne tik nuo piktųjų jėgų... bet ir nuo ašarojimo! Liepsna sudegina priamaišas, esančias ore, todėl ji leis jums išvengti nemaloniųjų dalelių.
 
8. Kvėpavimas per burną. Kartais siūloma pjaustant svogūną kvėpuoti per burną – neva tai apsaugos nuo ašarojimo. Ar tai tiesa, teks išsiaiškinti Jums patiems, išbandžius šį patarimą.
 
9. Druska. Kitas neveiksmingas patarimas – pabarstyti pjaustymo lentelę druska. Druska sugeria išsiskiriančias svogūno sultis, bet ji neturi gebėjimo sulaikyti lakiųjų dalelių.
 
10. Virtuvės kombainas. Šis šeimininkių pagalbininkas tikrai padės išvengti ašarų, bet... nepamirškite uždaryti jo dangtelio!
 
Tiesa, pjaustant svogūną į orą išsiskiriančios medžiagos – puiki priemonė nuo erzinančio peršalimo. Tad gal vis dėlto kartais paašaroti – tik į sveikatą?
Gairės: patarimai, pjaustyti svogūną, kaip smulkinti svogūną
Tavo komentaras
Vardas:
El. paštas: Nerodamas viešiai
Tavo komentaras apie šį receptą:
Išsiųsti

Panašūs straipsniai

Nori būti tikru vyru? 4 produktai Tau!
Nori būti tikru vyru? 4 produktai Tau!
Kad vyrai būtų sveiki, stiprūs, žvalūs, būtina teisinga mityba, tai galioja ir moterims. Tačiau kasdieninis racionas turi skirtis.
Skaityti daugiau
Ko nelaikyti šaldytuve
Ko nelaikyti šaldytuve
Kad maisto produktai kuo ilgiau nesugestų, juos esame įpratę laikyti šaldytuve, bet ne visi produktai gerai išsilaiko žemoje temperatūroje.
Skaityti daugiau
Kaip išsirinkti pjaustymo lentelę?
Kaip išsirinkti pjaustymo lentelę? (1)
Puikios šeimininkės virtuvėje turėtų būti 4 pjaustymo lentelės: viena - žuviai, antra - žaliai mėsai, trečia - duonai ir ketvirta - likusių produktų pjaustymui...
Skaityti daugiau
Visi naujausi receptai
Sudėtingumo lygis
Reklama

Reklama
Reklama


© 2010-2023 Ragauk.lt receptai - teisės saugomos. Reklama portale - [email protected]