Paieška
Reklama

Pradžia Straipsniai Šventės „Bijola“ cukrainės rekomendacijos Velykų stalo dekoravimui

„Bijola“ cukrainės rekomendacijos Velykų stalo dekoravimui

2014-04-14 11:58:54
„Bijola“ cukrainės rekomendacijos Velykų stalo dekoravimui

Velykos – didžiausia pavasario šventė. O kaip žinome, Šventė – tai ne kasdieniškas, visuomeniškas tam tikro įvykio, datos ar individualios datos, ryškaus gamtos virsmo paminėjimas.

Lietuviai, kaip ir kitos tautos, kiekvienai šventei turėjo vienokius ar kitokius papročius, vaišes, susijusias su gamtos virsmu ir pramogas, pasilinksminimus: dainas, šokius, žaidimus ir įvairius simbolius.  Velykos – pavasario šventė, kai viskas aplinkui pradeda žaliuoti, skleisti naują gyvybę. Kiekvienas mūsų šalies regionas turėjo medžio garbinimo tradicijas. Velykų diena derinama su žydų švente, kurios data nustatoma pagal mėnulio kalendorių. Tad Velykų data kas met kinta. Jos švenčiamos pirmąjį sekmadienį po pirmosios pavasario mėnulio pilnaties (po pavasario lygiadienio, t.y. kovo 21 d.). Dažniausiai tai būna data tarp kovo 21 ir balandžio 25 d.) Rusų stačiatikiai Velykas, kaip ir Kalėdas švenčia vėliau, nes jie skaičiuoja pagal senąjį Julijaus kalendorių. Iki šiolei išlikę verbos, kai kur kadagys, dar kitur gluosnis. Ne vienas prisimename, o gal ir dabar patiriame „Ne aš mušu, verba muša! Už nedėlios bus Velykos.“  Valomi namai, šventinama ugnis ir vanduo ir ruošiamos vaišės.  Daug vietos skiriama kiaušiniui. Kiaušinis kaip ir gyvybės simbolis ir jie įvairiausiai marginti įgyja tarsi dar didesnių galių.  Margučiais keisdavosi, dovanodavo vieni kitiems, ridendavo ...

Per Velykas svarbu tinkamai paruošti stalą.  Ruošiant velykų vaišių stalą, labiausiai tiktų tiesti baltą ar lino vienspalvę staltiesę ir dengti vienspalviais ar kitos spalvos derančiais indais ir taurėmis. Pamerkti galime išsprogusių berželio šakų, žirginėlių ar gluosnio šakelių. Pastatyti ant stalo želmenų kelmelių ar kraitelių ir į juos pritupdyti spalvingų kiaušinių, zuikučių ar cukruotų gėlyčių.  Cukrainės „Bijola“  šokoladiniai saldumynai  ant lazdelių  „popcakes“ zuikučiai, bitutės, viščiukai, kiaušinukai, avinėliai - puikiai tiks įsmeigti į žalumynų krepšelį. 

Ant Velykinio stalo žalumynais išpuoštame dubenyje dedami margučiai,  keptas kumpis ar paršelis, nes pasninkaujant, gavėnios metu, nebuvo galima valgyti nei mėsos, nei pieno produktų. Dedami paukštienos bei žvierienos patiekalai, įvairūs padažai ir salotos. Taip pat -  sviesto avinėlis. Sviesto avinėlius galima pasigaminti individualius iš kokybiško sviesto arba vieną didesnį.   Pats svarbiausias konditerinis gaminys, kuris dedamas viduryje stalo  - velykų pyragas ar kitaip vadinama Velykų boba, dar kai kur ragaišis su morkomis ir medumi, dar kitur kvietinis pyragas dekoruotas cukruotu glajumi ir cukraus papuošalais  „verba“, sausainiai, meduoliai, tortai, puošti velykiniai avinėliai, kiškiai, paukščiukai,  pyragas „beržo šaka“ ar šakotis. Kai kuriuose regionuose pats pagrindinis pyragas – varškės pyragas. „Bijola“ firminėse parduotuvėse galėsite įsigyti Velykų pyragą ar ypatingo skonio šokoladinį varškės pyragą su vyšniomis. 

Ypač vaikai laukia Velykų sekmadienio . Nes tada ant stalo daug įvairiausių gardumynų ir galės eiti ieškoti Velykų margučių jau per pusryčius.  Galbūt iš vakaro bus susukę Velykų paukštei „Velykei“ gūžtą, kuri bus palikusi margučių ir saldumynų ...  Velykų stalas puošiamas ryškiomis spalvomis.  Ant stalo statome išaugintus žalumynus (iš avižų, miežių ar kitų daigų), statome zuikučius ir spalvingus margučius: medinius, tikrus ir saldžius. „Bijolos“ konditeriai nustebins savo klientus ypatingais tortais, sukurtais Velykų stalui, pyragėliais velykų tematika, spalvingais keksiukais su šviežiomis uogomis, vaisiais  ir pavasario cukruotomis gėlytėmis. Mus džiugina pavasario žaluma ir pirmosios gėlytės: žibutės, krokai, snieguolės, plukės. Ant „cupcake“ keksiukų įsikurs žaismingi ir linksmi mini viščiukai, zuikučiai, cukriniai kiaušinukai, pavasario gėlytės.

Priderinkite servetėles: medžiagines ar popierines. Galite kiekvienam svečiui padėti po gražų dėkliuką kiaušiniui.  Jei patys dekoruosite kiaušinius, tai svečio vardą galite įkomponuoti į marginto kiaušinio raštą. Arba galite cukriniu glajumi ant pyragaičio išvedžioti svečio vardą arba mes tai padarysime už jus.

 „Bijolos“ konditeriniai gaminiai yra išskirtinio skonio, aukštos kokybės,  o jų spalvinis sprendimas papuoš ir pagyvins  šventinį Velykų stalą.

Stalą galite dekoruoti ir surištais į tinklelį cukruotais spalvotais saldainiais. Juos svečiai gali pasiimti kaip prisiminimą eidami namo.

Serviruodami stalą – stalo centre galite padėti velykų bobą, pynę ar pyragą. Kiekvienam individualiai prie lėkštelės, po keksiuką.

Pagalvokite, galbūt verta būtų dengti atkirą deserto stalą ir jį ypatingai papuošti, ir tik nedideliais Velykų motyvo konditeriniais gaminiais papuoškite pagrindinį stalą.

 Vaikai turi tradiciją antrą velykų dieną eiti „kiaušiniauti“.   Jei einame į svečius, - taip pat nešame margučių ir saldumynų. „Bijola“ firminėse parduotuvėse rasite puikių lauktuvių ir gurmaniškų saldumynų savo šventiniam stalui. 

 

Linksmų Jums Velykų!

Maloniai laukiame užsukant pas mus

Jolanta Valaikienė, Komercijos direktorė

www.bijola.lt


Skambinkite dėl užsakymo, konsultacijų  ar dėl susitikimo torto ragavimui: + 370 37 314170

info@bijola.lt  

 

Parduotuvės Vilniuje:

Vokiečių g. 28, (8-52) 610986

Baltrušaičio g. 3 , (8-52) 388464

Pylimo g. 33, (8-52) 627798

Fabijoniškių g. 2, (8-52) 387213

Žygio g. 90, (8-52) 195828

 

Parduotuvės Kaune:

Kovo 11-osios g. 67a, (8-37) 314170
(8-37) 337033, (8-37) 337034, (8-650) 80013
V.Lašo g. 2/ Eivenių g. 21, (8-37) 795917
Didžioji g. 82, (8-673) 91881
 

 

Gairės: velykų stalo idėjos, stalo dekoracijos, stalo puošyba, Velykų tradicijos
Tavo komentaras
Vardas:
El. paštas: Nerodamas viešiai
Tavo komentaras apie šį receptą:
Išsiųsti

Panašūs straipsniai

Verbų (palmių) sekmadienis
Verbų (palmių) sekmadienis
Verbų sekmadienis - tai pavasario šventė, rengiama paskutinį sekmadienį prieš Velykas. Daugelyje Europos šalių ji vadinama Palmių sekmadieniu. Iki šiol Lietuvoje katalikai nepamiršta gilių tradicijų, šven...
Skaityti daugiau
Stresas prieš Kalėdas. Patarimai kaip šventes sutikti ramiai
Stresas prieš Kalėdas. Patarimai kaip šventes sutikti ramiai
Švenčių laukimas, kaip ir pačios šventės, neretai sukelia daug streso. Galbūt keli patarimai padės to išvengti ir Kalėdas sutikti ramiai.
Skaityti daugiau
Visi naujausi receptai
Sudėtingumo lygis
Reklama

Reklama
Reklama


© 2010-2023 Ragauk.lt receptai - teisės saugomos. Reklama portale - [email protected]