Ragauk.lt

Kavos teigiamos ir neigiamos savybės

Kavos teigiamos ir neigiamos savybės

Kava - tai vienas populiariausių gėrimų visame pasaulyje. Kas dieną suvartojama daugiau nei 5 milijardai puodelių. Daugelis neįsivaizduoja savo ryto be kavos puodelio. Bet ar kavą vartoti sveika? Daug mokslinių tyrimų atskleidė ir neigiamus, ir teigiamus kavos vartojimo aspektus.

Kavos neigiamos savybės:


Kavos teigiamos savybės:


Įvertinus aukščiau išvardintus galimus teigiamus ir neigiamus kavos poveikius, svarbu atsižvelgti į asmeninį atvejį. Negerkite kavos, jeigu esate nėščia ar maitinate kūdikį. Venkite kavos, jeigu turite aukštą kraujo spaudimą, sergate širdies ligomis, jums būdingas didelis cholesterolio kiekis, tulžies akmenys ar polinkis į krešulius.

Negerkite kavos, jeigu sergate psichikos liga, jus kankina nemiga ar dažnas nerimas. Venkite kavos, jeigu esate jai alergiški ar negalite jos vartoti dėl sąveikos su vartojamais vaistais.

Negerkite kavos, jeigu dėl jos jums pasireiškia hiperaktyvumas ar nerimas. Nevartokite kavos, jeigu jos vartojimas dėl savo laikino poveikio sukelia vėlesnį vartojimo poreikį, jaučiate priklausomybę – stenkitės pamažu atprasti ir pereiti prie arbatos.

Vartodami kavą turėtumėte gerti daug vandens, kad išvegtumėte dehidratacijos. Taip pat svarbu saikas, juk seniai žinoma – kas perdaug, tas nesveika.