Ragauk.lt

Tortas "Bobų vasara"

Tortas "Bobų vasara"

Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
Porcijų kiekis: 15
Ingredientai Įdarui:
Ingredientai Tešlai:
Ingredientai Papuošimui:
Gaminimo instrukcija:
  1. Iš duotųjų produktų galima gaminti tortą, galima gaminti keturkampį pyragą. Papuošti taip pat galima įvairiais variantais, priklausomai nuo progos.

  2. Pirmiausia miltus išmaišyti tarpusavyje, po to - su kepimo milteliais.

  3. Atšildytą iki kambario temperatūros sviestą ar margariną išsukti su 150 g cukraus, vaniliniu cukrumi bei kiaušiniais. Gautą masę gerai išmaišyti su miltų mase.

  4. Padalinti į keturias lygias dalis ir iškepti norimos formos papločius. Jei darau tik pyragą, kepu pailgus lakštus, jei bus tortas su papuošimu - apvalius. Beje, papločius galima išsikepti iš vakaro - nesuges.

  5. Tuomet reikia pasiruošti įdarą: suplakti grietinę, po to tarka smulkiai sutarkuoti obuolius. Su šlakeliu vandens bei 50 g cukraus obuolių masę pavirti apie 5 min. Į jau išvirusią "obuolienę" suberti cinamoną bei įlašinti šiek tiek citrinos sulčių. Tuomet atvėsintą košę, kuri neturi būti skysta, sumaišyti su išplakta grietine. Gautu įdaru pertepti lakštus.

  6. Perteptas tortas, kad "susigyventų", turi šaltai pastovėti bent 8 valandas. Galima puošti iš karto, galima vėliau - jau susistovėjusį. Persukus geriau imti koncervuotus, o obuolius apšlakstyti citrina, kad neparuduotų. Pagal instrukciją paruošti želę ir aplieti gaminį. Grietinės masė, susigyvenusi su obuolių mase primena varškę, tad šis pyragas ar tortas gaivus, ,,lengvas''.