Ragauk.lt

Avižų pienas

Avižų pienas

Paruošimo laikas: Apie 20 min.
Porcijų kiekis: 3
Ingredientai:
Gaminimo instrukcija:
  1. Garsus senovės gydytojas Hipokratas, pabrėždamas avižų svarbą žmogaus organizmui, siūlė gerti avižų nuovirą kaip arbatą. Šiuose grūduose daug riebalų, baltymų, amino rūgščių, geležies, fosforo, jodo, kalio, magnio, mangano, nikelio, chromo, cinko, sieros, titnago, B grupės vitaminų, vitaminų A, K, E, nikotino rūgšties. Avižose yra medžiagų, stiprinančių širdį, plaučius, skrandį ir nervus, o šių grūdų apvalkaluose — medžiagų, mažinančių cukraus kiekį kraujyje. Avižos labai tinka vaikų mitybai, nes savo sudėtimi jos yra panašios į motinos pieną. Avižų produktai pasižymi organizmą ir imunitetą stiprinančiomis, tonizuojančiomis, kraują gerinančiomis, šlapimą skatinančiomis ir priešuždegiminėmis savybėmis. Valgant avižų produktus, išsivalo organizmas, normalizuojasi medžiagų bei riebalų apykaita, sumažėja svoris.

  2. Vienas iš mano mėgstamiausių augalinių pienų. Ir greičiausiai pagaminamas, jei gaminamas ne iš sveikų grūdų, o iš dribsnių.

  3. Avižinius dribsnius užpilkite vandeniu ir palikite bent 10 - 20 min. Galima palikti ir nakčiai. Vandens pilti reikia tiek, kad apsemtų ir šiek tiek daugiau.

  4. Išmirkusius dribsnius pertrinkite su blenderiu arba galima sumalti mėsmale.

  5. Supilkite likusį vandenį, cukrų, šiek tiek druskos ir viską gerai išmaišykite. Cukraus ir druskos pilkite pagal skonį. Gal pasirodys keistai, tačiau pienas išeina tikrai skanesnis, jei įberiama druskos ant šaukštelio galo... :) Palikite šiek tiek pastovėti (5-10 min).

  6. Nukoškite pieną. Skanaus!