Paieška
Reklama

Saldikliai

2014-03-30 15:27:01
Saldikliai

Saldiklis - tai medžiaga neturinti cukraus. Ji vartojama maisto produktų pasaldinimui. Taip pat saldikliai maisto gamyboje naudojami ir norint sumažinti patiekalų kaloringumą, kas ypač aktualu turintiems viršsvorio ar sergantiems cukriniu diabetu. Be to, maistas, pagamintas naudojant saldiklius yra šiek tiek pigesnis, nes saldikliai yra pigesni nei cukrus.

Sacharinas (E 954)

Jis beveik 500 kartų saldesnis už cukrų, naudojamas daugiau nei šimtą metų ir yra bene seniausiai naudojamas maisto gamyboje. Tačiau jis turi kartoką prieskonį, dėl to negali visiškai pakeisti cukraus. Nors mokslininkai iki šiol neturi vieningos nuomonės apie sacharino poveikį sveikatai, tyrimai rodo, kad jis pasisavinamas lėtai, mažina cukraus kiekį kraujyje, nesikaupia nei kraujyje, nei audiniuose ir iš organizmo pasišalina su šlapimu.

Bet yra tyrimų, rodančių, kad didelės dozės sacharino gali būti kancerogeniškos.

Ciklamatas (E 952)

Jis saldesnis už cukrų 30 kartų, neturi kartaus prieskonio. Buvo pradėtas vartoti jau prieš II-jį Pasaulinį karą. Šiuo metu vieningos nuomonės apie šio saldiklio toksiškumą nėra, bet jo nerekomenduojama vartoti vaikams bei nėščioms moterims.

Aspartamas (E 951)

Šis saldiklis saldesnis už cukrų 180 kartų ir mažiausiai žalingas žmogaus organizmui, bet, vartojant ilgai ir didelėmis, dozėmis gali sukelti nervų sistemos sutrikimus.

Acesulfamas K (E 950)

Acesulfamas yra saldesnis už cukrų 150-200 kartų ir maiste esančiais kiekiais organizmui nėra kenksmingas.

Taumatinas (E 957)

Jis saldesnis už cukrų 2000 - 3000 kartų, bet yra nepatvarus jį šildant bei patenkant į rūgščiąją terpę.

Gairės: sacharinas, saldikliai, cukraus pakaitalai, kuo pakeisti cukrų
Tavo komentaras
Vardas:
El. paštas: Nerodamas viešiai
Tavo komentaras apie šį receptą:
Išsiųsti

Panašūs straipsniai

Ledai vasarą? Taip!
Ledai vasarą? Taip!
Ledai - puikus vasaros desertas, kuriam neįmanoma atsispirti kaitrią dieną. Tiesa, saugantiems kūno linijas, vertėtų prisiminti, kad kai kurie ledai - pakankamai kaloringas produktas. Tai - sotus maistas,...
Skaityti daugiau
Kokius ledus mums parduoda?
Kokius ledus mums parduoda? (5)
Turiu atsakingai pareikšti, kad ledų mūsų maisto prekių parduotuvėse, kioskeliuose, ledų vežimėliuose iš vis nėra, nes jau 15 metų Lietuvoje randu tik surogatinius (erzacinius) chemizuotuos lyg ir ledų ga...
Skaityti daugiau
Šokoladas -  vaistas kūnui ir sielai
Šokoladas - vaistas kūnui ir sielai
Kokios asociasijos kyla išgirdus žodį šokoladas? Meilė, aistra, džiaugsmas, norai... Ne veltui. Net mokslas įrodė šviesiąją šio produkto pusę mūsų organizmui.
Skaityti daugiau
Visi naujausi receptai
Sudėtingumo lygis
Reklama

Reklama
Reklama


© 2010-2019 Ragauk.lt receptai - teisės saugomos. Reklama portale - reklama@amdigital.lt