Paieška
Reklama

Pradžia Straipsniai Sveika mityba Produktai, greitinantys medžiagų apykaitą

Produktai, greitinantys medžiagų apykaitą

2014-08-28 09:43:47
Produktai, greitinantys medžiagų apykaitą

Vienas iš pagrindinių veiksnių, neleidžiančių atsirasti antsvoriui - greita medžiagų apykaita. Vieniems tai - gamtos dovana, kitiems tenka to tik pavydėti. Medžiagų apykaitą pagreitinti galima sportuojant, ją greitina ir tam tikri maisto produktai.

Vanduo

Vokietijos mokslininkai teigia, kad išgėrus 0,5 litro atsiranda galimybė padidinti medžiagų apykaitą net 30 %. Net be mokslininkų išvadų aišku tai, kad vanduo daugeliu atvejų atlieka malšina apetitą ir ypač padeda nesupainioti alkio su troškuliu. Be to, vanduo šalina iš organizmo jame susikaupusius toksinus. Taigi, pradėkite dieną didele vandens stikline.

Žalioji arbata

Būtent mokslininkai nustatė, kad žaliosios arbatos ekstraktas pagreitina medžiagų apykaitą, tai gali labai padėti, siekiant numesti svorio. Be to, dažnai minimas teigiamas žaliosios arbatos poveikis nuotaikai ir net vėžio prevencijai yra svarbios jos savybės.

Sriuba

Būtent kasdieninė sriuba padeda suvalgyti mažiau kaloringesnių pagrindinių patiekalų ir pagerina medžiagų apykaitą. Tie, kas valgo sriubą, tiesiog patenkina savo apetitą, suvartodami mažesnį bendrą kalorijų kiekį.

Neriebus jogurtas

Pieno produktai yra itin naudingi, siekiantiems numesti svorio. Daug kalcio, baltymų ir virškinimui naudingų medžiagų turintis neriebus jogurtas būtų puikus jūsų kasdienės mitybos produktas.

Aštrūs pipirai

Moksliniai tyrimai atskleidė faktą, kad aštrūs pipirai laikinai stimuliuoja kūną, skatindami išskirti daugiau streso hormonų, o būtent jų dėka pagreitėja medžiagų apykaita.

Greifurtai

Tyrimais nustatytos unikalios greifurtuose randamo vitamino C savybės, kurių dėka sumažinamas insulino kiekis, tai skatina svorio netekimą. Pusė grepfurto prieš valgį gali labai padėti medžiagų apykaitos pagreitinimui. Žinoma, vertėtų atsižvelgti į tai, ar nesate alergiškas šiam naudingų savybių turinčiam vaisiui.

Obuoliai bei kriaušės

Šie vaisiai gali patenkinti saldumynų poreikį su daug mažesniu kalorijų kiekiu nei suvalgant gabalą pyrago arba šokolado. Iš tiesų, visi vaisiai prisideda prie medžiagų apykaitos gerinimo.

Brokoliai

Įvairūs moksliniai tyrimai patvirtina kalcio ir svorio netekimo ryšį. Brokoliai ne tik pasižymi labai dideliu kalcio kiekiu, bet taip pat turi jo įsisavinimą gerinančio vitamino C. Nekaloringi ir daug naudingų medžiagų turintys brokoliai taip pat gerina ir imunitetą.

Kalakutiena

Daugybės mokslinių tyrimų metu įrodyta tai, kad baltymai yra itin svarbūs gerai medžiagų apykaitai ir riebalų masės mažinimui, pakeičiant ją raumenų mase. Kalakutiena (arba galima naudoti vištienos krūtinėlę) gali būti išskirtinai naudingas produktas, kuris garantuotų didelį baltymų kiekį ir palyginus nedaug kalorijų.

Avižiniai dribsniai

Tai ypatingai sveikų angliavandenių šaltinis, padedantis mažinti cholesteronio kiekį ir turintis daug ląstelienos. Jeigu galite, rinkitės ne greito paruošimo avižinius dribsnius, nes būtent minimaliai apdorotuose avižiniuose dribsniuose išlikęs maksimalus naudingų medžiagų kiekis.

Gairės: medžaigų apykaita, medžiagų apykaitos greitinimas, vanduo, žalioji arbata, sriuba, neriebus jogurtas, aštrūs pipirai, greifurtai, obuoliai, kriaušės, brokoliai, kalakutiena, avižiniai dribsniai
Tavo komentaras
Vardas:
El. paštas: Nerodamas viešiai
Tavo komentaras apie šį receptą:
Išsiųsti

Panašūs straipsniai

Cinamonas
Cinamonas
Daumuma mėgstame tortus, pyragaičius ir kitus gardumynus, į kurių sudėtį dažnai įeina cinamonas. Tačiau šio prieskonio perdozavimas gali grėsti rimtais sveikatos sutrikimais.
Skaityti daugiau
Kuo naudingos bulvės?
Kuo naudingos bulvės?
Belgijoje yra muziejus, kuriame galima susipažinti su naudingosiomis bulvių savybėmis ir šių daržovių istorija. Šis toks įprastas mums maistas pasižymi daugybe privalumų ir gali būti vartojamas kaip natūr...
Skaityti daugiau
 Stalo puošmena – daržovės
Stalo puošmena – daržovės (1)
Daržovės ir vaisiai yra svarbi žmogaus mitybos raciono dalis. Šios gamtos gėrybės yra puikus vitaminų, mineralinių medžiagų, maistinių skaidulų šaltinis.
Skaityti daugiau
Visi naujausi receptai
Sudėtingumo lygis
Reklama

Reklama
Reklama


© 2010-2019 Ragauk.lt receptai - teisės saugomos. Reklama portale - reklama@amdigital.lt