Paieška
Reklama

Pradžia Straipsniai Sveika mityba Nešvariausi maisto produktai

Nešvariausi maisto produktai

2014-03-27 11:20:33
Nešvariausi maisto produktai

Vienas iš nešvariausių produktų - kiaušiniai. Ekspertai nustatė, kad kiekvienais metais prekyboje atsiduria mažiausiai du milijonai parazitais, ypač salmonelėmis, užkrėstų kiaušiniai, dėl kurių suserga 660 tūkstančių vartotojų, o 300 iš jų, deja, pasitraukia iš gyvenimo. Patarimas: nepirkite kiaušinių, kurie yra pažeisti ar bent įskilę.

Sveikatos ekspertai perspėja, kad persiko odelėje yra didžiuliai kiekiai pesticidų, kurie padeda vaisiams išlikti šviežiems. Vidutiniškai viename persike gali būti iki devynių skirtingų pesticidų rūšių. Taigi, geriau pirkite šiek tiek apvytusį persiką.

Iš anksto paruošti žalumynų salotų mišiniai gal ir atrodo labai patraukli idėja, bet neapsirikite. Net ir nuplautos salotos dar negarantuoja jų švarumo, juk plovėte ne Jūs patys. Todėl dėl viso pikto, nuplaukite jas namie prieš tiekdami.

Pasirodo melionuose gali slypėti salmonelės ir dar kelios rūšys kitų bakterijų. Žinoma, tokių melionų procentas gana mažas - iki 7%. Patarimas: nuplaukite melioną šiltu vandeniu ir trupučiu indų ploviklio prieš pjaustydami ir tiekdami ant stalo.

Pripažinta, kad laiškiniai svogūnai sukėlė keletą hepatito A atvejų, o ant jų gali “gyventi” ir kitos pavojingos sveikatai bakterijos. Taigi, svarbiausia prieš valgant juos gerai nuplauti.

Gairės: nešvarūs produktai, nešvarus maistas, salmonelės, pesticidai, pavojingos bakterijos, vaisių plovimas, hepatitas A
Tavo komentaras
Vardas:
El. paštas: Nerodamas viešiai
Tavo komentaras apie šį receptą:
Išsiųsti

Panašūs straipsniai

Sveikatos ir grožio šaltinis - agurkų sultys
Sveikatos ir grožio šaltinis - agurkų sultys
Agurkas yra viena pagrindinių daržovių lietuvių mitybos racione. Tačiau ar žinojote, jog nepaprastai naudinga ir sveika gerti agurkų sultis. Agurkų...
Skaityti daugiau
Mitybos mitai. Visa tiesa apie badavimą ir maisto derinimą
Mitybos mitai. Visa tiesa apie badavimą ir maisto derinimą
Pagrindiniai sveikos mitybos principai - saikingumas ir įvairovė - skelbia: sveikas maitinimasis toli gražu nėra nuobodus! Patarimų, kaip gyventi ir maitintis sveikai, netrūksta. Tačiau ne visi jie teisin...
Skaityti daugiau
Salotų įvairovė
Salotų įvairovė
Suteikite žalią šventę sielai, akims ir, žinoma, skrandžiui – gaiviu salotų užkandžiu. Kokias salotas rinktis ir kuo jos skiriasi? Į šiuos klausimus pabandysime atsakyti.
Skaityti daugiau
Visi naujausi receptai
Sudėtingumo lygis
Reklama

Reklama
Reklama


© 2010-2019 Ragauk.lt receptai - teisės saugomos. Reklama portale - reklama (ETA) tipro.lt