Paieška
Reklama

Pradžia Straipsniai Patarimai Maistas nuotaikos pakėlimui

Maistas nuotaikos pakėlimui

2014-03-28 09:58:15
Maistas nuotaikos pakėlimui

Kas gali būti blogiau už niūrią nuotaiką iš pat ryto? Blogą dienos pradžią galite praskaidrinti įvairiais maisto produktais. Juose esantys vitaminai ir mikroelementai gamina vadinamuosius laimė hormonus. Prisiminkite, ko siekia ranka, kai ateina liūdesys? Teisingai, saldumynų. O kuo norisi pasistiprinti, kai jėgos apleidžia? Žinoma, Mėsa. Rinkitės tai, ko jūsų organizmui reikia ir norisi. Tuomet net niūrią ir ūkanotą dieną jausitės puikiai.

Streso mažinimui

Riebi žuvis, graikiniai riešutai, avokadas bei saulėgrąžos. Šiuose produktuose daug gamtos sukurtų antidepresantų - omega 3 riebalų rūgščių. Dauguma atliktų tyrimų parodė, kad stresas rečiau kamuoja tuos žmones, kurių organizme yra didesnis kiekis minėtųjų rūgščių.

Energijos didinimui

Raudona mėsa, džiovinti abrikosai be kauliukų, brokoliai bei kitos tamsiai žalios spalvos daržovės, lęšiai, neskaldytų grūdų duona, raudonosios pupelės. Šie produktai - didelis geležies šaltinis. Ji, kaip žinoma, didina hemoglobino kiekį kraujyje, taigi, dėl to pasijuntame energingesni ir žvalesni. Beje, mėsoje esanti geležis gerina mineralų pasisavinimą iš augalinio maisto. Todėl geriausia garnyras prie jautienos - daržovių salotos.

Gerai nuotaikai

Šokoladas, makaronai bei pieno produktai. Triptofanas - tai aminorūgštis, kuri yra šiuose produktuose, - būtina gerai nuotaikai ir sielos harmonijos palaikymui. O feniletilaminas - medžiaga, esanti šokolade, jaudrina galvos smegenyse esančius malonumo centrus.

Gairės: nuotaikos pakėlimas, streso mažinimas, gera nuotaika, energijos didinimas, maistas nuotaikos pakėlimui
Tavo komentaras
Vardas:
El. paštas: Nerodamas viešiai
Tavo komentaras apie šį receptą:
Išsiųsti

Panašūs straipsniai

Prieskoninių žolelių nauda
Prieskoninių žolelių nauda
Tinkamai naudojant prieskonines žoleles, galima sumažinti tam tikrų produktų neigiamą poveikį žmogaus organizmui.
Skaityti daugiau
Kaip virti kiaušinius
Kaip virti kiaušinius
Straipsnis virtų kiaušinių mėgėjams.
Skaityti daugiau
Agurkų sultys - ir grožiui, ir sveikatai
Agurkų sultys - ir grožiui, ir sveikatai
Dabar agurkų ant savo stalo galime turėti kiaurus metus, tad neįsivaizduojame be jų šviežių salotų ir konservų, nors šis vaisius dar yra ir tikras vaistas – kartais net stebuklingas...
Skaityti daugiau
Visi naujausi receptai
Sudėtingumo lygis
Reklama

Reklama
Reklama


© 2010-2020 Ragauk.lt receptai - teisės saugomos. Reklama portale - reklama@amdigital.lt