Paieška
Reklama

Kuo naudingos bulvės?

2012-06-19 22:57:36
Kuo naudingos bulvės?

Belgijoje yra muziejus, kuriame galima susipažinti su naudingosiomis bulvių savybėmis ir šių daržovių istorija. Šis toks įprastas mums maistas pasižymi daugybe privalumų ir gali būti vartojamas kaip natūralus vaistas nuo daugelio ligų.

Mineralinė bulvių sulčių sudėtis – tai vertingas gydomasis koncentratas. Bulvės suaktyvina regeneracinius antiuždegiminius procesus. Sultys naudojamos gydyti gastritą, padidėjusį skrandžio rūgštingumą, virškinamojo trakto ir netgi onkologines ligas! Bulvių sulčių kompresai gerai padeda esant pirmojo laipsnio nudegimams.

Bulvių nuoviras šalina iš organizmo šlakus.

Bulvių žieduose yra flavonoidų (augalinių pigmentų, pasižyminčių uždegimą slopinančiu, šlapimo išsiskyrimą skatinančiu ir spazmus mažinančiu poveikiu). Vandeninis žiedų antpilas mažina kraujospūdį, o spiritinis – gydo artritą ir poliartritą.

Gumbuose esančios medžiagos naikina tuberkuliozės ląsteles. Bulvės padeda peršalus atsikosėti: reikia pasidaryti iš 5 gumbų tyrelę ir įmaišyti šaukštą degtinės, naudoti tai kompresams. Įsisenėjusį kosulį gydo sutrintos bulvės, sumaišytos su nuoviru, mažu svogūnu, pora susmulkintų česnako dantukų ir arbatiniu šaukšteliu sviesto. Tokia tyrelė naudojama karšta, po kelis kartus per dieną.

Naudinga ir žievelė: joje yra normaliai širdies veiklai reikalingų medžiagų (pavyzdžiui, kalio ir cinko). Sutrintos žievelės sėkmingai naudojamos gydyti alergiją, patinimus, hemorojų ir varikozę, normalizuoti virškinimą ir medžiagų apykaitą, jos padeda įveikti tachikardiją, alergiją ir hipertoniją.

Krakmolas suaktyvina tulžies rūgščių apykaitą, stimuliuoja vitamino B12 sintezę, naudojamas kaip pabarstų ir tepalų pagrindas. Krakmolo vonios mažina niežulį sergant kai kuriomis odos ligomis.

Gabaliukas bulvės greitai sumažins skausmą nusideginus – tai labai aktualu tiems, kurie daug laiko praleidžia virtuvėje prie plytos. Kaip matote, ši paprasta, tačiau neprasta daržovė – universali priemonė.

Gairės: daržovės, bulvės, daržovių savybės
Tavo komentaras
Vardas:
El. paštas: Nerodamas viešiai
Tavo komentaras apie šį receptą:
Išsiųsti

Panašūs straipsniai

Infekcinių ligų šaltinis – nesaugus maistas
Infekcinių ligų šaltinis – nesaugus maistas
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet mažiausiai 2 mlrd. žmonių, iš jų - 1,5 mlrd. vaikų, suserga nuo nesaugaus maisto. Mirtingumas nuo šių ligų pasaulyje žymiai sumažėjo, tačiau nuo viduria...
Skaityti daugiau
Produktai, kuriuos mums dovanoja vasara
Produktai, kuriuos mums dovanoja vasara
Vasara nuostabus metas ne tik poilsiauti ir pramogauti, bet ir pagerinti sveikatą, bendrą organizmo būklę. Taigi kokias dovanas mums atneša vasara ir kuo jos svarbios mūsų sveikatai...
Skaityti daugiau
Mandarinai gali gydyti?
Mandarinai gali gydyti?
Mandarinai – vaisiai, keliantys mums daugybę šiltų asociacijų: tai šventės, saulė, gera nuotaika ir... sveikata. Ar žinote, kokias ligas galima jais gydyti?
Skaityti daugiau
Visi naujausi receptai
Sudėtingumo lygis
Reklama

Reklama
Reklama


© 2010-2019 Ragauk.lt receptai - teisės saugomos. Reklama portale - reklama@amdigital.lt