Paieška
Reklama

Pradžia Straipsniai Įdomybės Faktai apie riešutus, kurių nežinojote

Faktai apie riešutus, kurių nežinojote

2014-04-09 10:34:26
Faktai apie riešutus, kurių nežinojote

•Milijonai reišutmedžių miškuose užaugo dėl to, jog voverės dalį riešutų užkasė į žemę, o po to pamiršo apie savo sukauptą turtą. 



• 90 proc. mirčių dėl alergijos būna nuo riešutų. Žmogus, alergiškas jiems, gali numirti vos nuo trupinėlio, įdėto į ledus. Pieno produktai nėra rekomenduojami sportininkams prieš sportuojant dėl to, jog skatina dusulį, todėl ledai su riešutais tik sustiprina alergijos priepuolį. 



• Voverėms yra pavojinga maitintis arachisų riešutais. Dėl to suprastėja jų regėjimas ir šeriasi kailiukas. 


 

• Supeliję riešutai – labai pavojingi. Toksinai, kuriuos sukelia pelėsis, pažeidžia visus organus, o sukeltų ligų priežastį nustatyti būna labai sunku.


• Amerikeičiai nustatė, kad norint pagaminti 350 g riešutų sviesto, reikia lygiai 548 riešutų. Kasdien šį sviestą valgo 40  milijonų JAV gyventojų. 



• Arachisofobija – baimė, jog riešutų sviestas gali prilipti prie kūno.


• Jaunuose kokose riešutuose esantis skystis gali būti panaudotas kaip kraujo plazma.  Tai nustatė Fizdžio gydytojai antrojo pasaulinio karo metais.



• Anglai tiki, jog norint, kad išsipildytų sugalvotas noras, reikia miško reišutą įmesti į ugnį. 



• Pasaulyje yra 17 rūšių graikiškų riešutų, ir visi jie yra valgomi.

 



• Kinai suvalgo 40 proc. viso pasaulio kaštonų derliaus. 



• Užaugęs kokosas sveria iki 4 kg ir krenta iš vidutiniškai 25 metrų aukščio, 80 km/h greičiu. Remiantis statistika, Saliamono salose žmonės patiria daugiau traumų dėl kokosų, nei dėl avarijų.


• Jei valgydami riešutus tikitės gauti naudingų organizmui medžiagų, vienu metu nevalgykite daugiau nei 100 g šių skanėstų. Oranizmas maistingas medžiagas gali pasisavinti tik iš tokio kiekio riešutų.


• Graikiškas riešutmedis, augdamas atskirai nuo kitų tos pačios rūšies medžių, gali subrandinti iki 500 kg riešutų.

 



• Amerikoje gaminant saldainius kadien suanudojama apie 170 tonų arachisų.


• Jei sudžiuvo graikiški riešutai, juos reikia 5-6 dienas palaikyti pasūdytame vandenyje. O norint, kad nuo migdolų lengviau nusilutų odelė, juos patartina 1-2 minutes palaikyti verdančiame vandenyje  ir po to atvėsinti šaltame vandenyje.

Gairės: graikiški riešutai, faktai apie riešutus, kaip nulupti migdolo odelę, sudžiuvo graikiški riešutai
Komentarai
Apie pavadinima (2014-04-09 10:34:26)
labai idomu askaitineti idomybes, bet pavadinimas netikslus, tikejausi suzinoti apie riesutus, kuriu nezinau, o pasirodo cia apie faktus, kuriu nezinome. Tiksliau butu Apie riesutus faktai, kuriu nezinojote (ar kazkaip panasiai..
me (2014-04-09 10:34:26)
Apie riesutus faktai, kuriu nezinojote (ar kazkaip panasiai.. lietuviskai ir yra faktai apie reisutus, kuriu nezinojote :D
Tavo komentaras
Vardas:
El. paštas: Nerodamas viešiai
Tavo komentaras apie šį receptą:
Išsiųsti

Panašūs straipsniai

Šefas, skatinantis iš naujo atrasti lietuviškų gėrybių skonius (ir motyvacija kiekvieno jūsų asmeninei karjerai) (interviu)
Šefas, skatinantis iš naujo atrasti lietuviškų gėrybių skonius (ir motyvacija kiekvieno jūsų asmeninei karjerai) (interviu)
Tomas Rimydis, tituluotas vienu geriausių dabartinių Lietuvos šefų – be kruopelės arogancijos, griežtas, bet teisingas, kryptingai siekiantis tikslo, altruistiškas, bet tik...
Skaityti daugiau
Praktiški acto panaudojimo būdai
Praktiški acto panaudojimo būdai
Actas – ne tik nepakeičiamas produktas virtuvėje, bet ir labai naudingas buityje. Dalinamės patarimais, kurie padės palengvinti Jūsų gyvenimą!
Skaityti daugiau
Visi naujausi receptai
Sudėtingumo lygis
Reklama

Reklama




Reklama


© 2010-2019 Ragauk.lt receptai - teisės saugomos. Reklama portale - reklama@amdigital.lt