Paieška
Reklama

Pradžia Straipsniai Patarimai Daržovėse ir vaisiuose slypi pavojai?

Daržovėse ir vaisiuose slypi pavojai?

2013-05-15 09:07:48
Daržovėse ir vaisiuose slypi pavojai?

Dažniausiai toksinų kiekis daržovėse ir vaisiuose yra gerokai didesnis nei produktuose, kuriuos pagamino žmogus. Šios natūralios kenksmingos medžiagos gali tapti vėžio ar įgimtų negalavimų priežastimi.

Jei norite apsaugoti save ir savo šeimą nuo sveikatos problemų, nevartokite didelio kiekio kai kurių įprastų maisto produktų.

Straipsnyje pateikiame sveikatai ypač pavojingų cheminių medžiagų grupes ir maisto produktus, kuriuose jų gali būti.

Solaninas

Jei nukastos bulvės yra veikiamos tiesioginių saulės spindulių, ėel išsiskyrusio chlorofilo jų paviršius gali pažaliuoti. Pažaliavus bulvei, susidaro sveikatai pavojingas toksinas solaninas. Ypač didelė jo koncentracija yra po pažaliavusiu daržovių žieve. Storai nulupus bulves, į organizmą patenka mažesnis solanino kiekis.

Troškinant daržoves garuose arba apdorojant verdančiu vandeniu, jose esančio solanino kiekis sumažėja 40%. Ši medžiaga gali tapti skrandžio ar kvėpavimo organų veiklos sutrikimų priežastimi. Bandymai su palikuonių besilaukiančiais gyvūnais parodė, kad solaninas dažniausiai sukelia persileidimus. Todėl nėščioms moterims derėtų būti labai atsargioms ir saugotis, kad į organizmą nepatektų šio toksino.

Cianogeniniai gliukozidai

Šių kenksmingų medžiagų yra daugelyje daržovių: kopūstuose, ridikėliuose, salieruose ir griežčiuose. Nors kai kurie specialistai mano, jog šių maisto produktų vartojimas yra gera vėžio profilaktika, minėtos daržovės neigiamai veikia skydliaukę. Valgant jas, gali susiformuoti gūžys.

Tačiau tai būdinga tik neapdorotiems (žaliems) maisto produktams. Virtos daržovės sveikatai nekelia jokios grėsmės.

Mikrotoksinai

Mikrotoksinai – viena sveikatai pavojingiausių cheminių medžiagų, esančių maisto produktuose. Juos išskiria grybeliniai dariniai, taip pat pelėsis. Dažniausiai šių medžiagų būna maisto produktuose, pagamintuose iš grūdų ar riešutų. Mikrotoksinai sukelia vėži, kepenų cirozę ir silpnina imunitetą.

Nitratai

Nitratai nepriklauso kancerogenams, tačiau bandymai su gyvūnais parodė, kad nitrozaminai, susidarantys skrandyje iš nitratų ir nitritų, sukelia vėžį. Nitratų paprastai dedama į mėsą, kad pailgėtų jos vartojimo laikas. Tačiau kenksmingų junginių gali būti ir natūraliuose maisto produktuose: špinatuose, burokėliuose, grūduose bei ridikėliuose. Vaikams nerekomenduojama valgyti daug šių maisto produktų, nes jų skrandžio sulčių rūgštingumas yra sumažėjęs ir organizmas nesuvirškina didelio nitratų kiekio.
 

Gairės: daržovės, daržovių receptai, nitratai
Tavo komentaras
Vardas:
El. paštas: Nerodamas viešiai
Tavo komentaras apie šį receptą:
Išsiųsti

Panašūs straipsniai

Prieskoninių žolelių nauda
Prieskoninių žolelių nauda
Tinkamai naudojant prieskonines žoleles, galima sumažinti tam tikrų produktų neigiamą poveikį žmogaus organizmui.
Skaityti daugiau
Kaip pjaustyti svogūną
Kaip pjaustyti svogūną
Visos namų šeimininkės žino: jei reikia pjaustyti svogūną, akių makiažas bus sugadintas. Mat ašarų upeliai netrukus jį nuplaus.
Skaityti daugiau
Maistas nuotaikos pakėlimui
Maistas nuotaikos pakėlimui
Kas gali būti blogiau už niūrią nuotaiką iš pat ryto? Blogą dienos pradžią galite praskaidrinti įvairiais maisto produktais. Juose esantys vitaminai ir mikroelementai gamina vadinamuosius laimė hormonus. ...
Skaityti daugiau
Visi naujausi receptai
Sudėtingumo lygis
Reklama

Reklama
Reklama

© 2010-2018 Ragauk.lt receptai - teisės saugomos. Reklama portale - reklama (ETA) tipro.lt