Ragauk.lt

Čenakai orkaitėje

Čenakai orkaitėje

Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
Porcijų kiekis: 6
Ingredientai Reikės:
Gaminimo instrukcija:
  1. Bulves supjaustyti kubeliais, mėsą taip pat. Česnakus - nesmulkiais gabalėliais, svogūną smulkiau, o morkas - griežinėliais. Aš dedu maždaug 2 - 3 dideles česnako skilteles vienam indeliui ir viena normalaus dydžio svogūną padalinu keturiems - penkiems indeliams. Morkos reikia kokiu 5 cm galiuko kiekvienam indeliui.

  2. Procesas toks - ant dugno sluoksnį bulvių, paskui dėti sluoksnį pjaustytos mėsos, ant mėsos - pjaustytas morkas, svogūną ir česnakus, 1-2 lauro lapus, kelis sveikus kvepiančius ir karčiuosius pipirus. Po to užpilti pomidorų padažo (2-3 valg. šaukštai kupini). Toliau įberti druskos ir cukraus (2/3 druskos, 1/3 cukraus). Visa šitą užtaisą uždengti pjaustytomis bulvėmis. Aš pats dar kartais užpilu šiek tiek pomidorų padažo ant pačio viršaus.

  3. Toliau indelį reikia palengva pripilti vandens, kol jis ims bėgti per viršų. Tada švelniai neperspaudžiant uždengti dangteliu ir įdėti i pradėjusią kaisti orkaitę ant mažos lėkštutės (kepant indeliai šiek tiek gali bėgti).

  4. Kepti reikia griežtai 2 valandas, ant 230C, įdėjus į dar nepilnai įkaitusią orkaitę. Kelis kartus ištraukiau 10 minučių ankščiau, tai dingo pusė skanumo, nors jau buvo iškepę. Esmė ta, kad reikia pasiekti tinkamą konsistenciją - tai neturi būti sausas kepsnys, bet ir ne sriuba.